Jak tabletki Eco Tabs czyszczą kanalizację i zbiornik wodny?

Właściciele przydomowego szamba zdają sobie sprawę z tego, że zarządzanie tego typu kanalizacją wymaga znajomości sprawdzonych sposobów. Dzięki właściwym środkom konserwującym i zapobiegawczym można na długo utrzymać system kanalizacyjny w dobrym stanie. Jednym z najbardziej kosztownych zabiegów jest serwis wozu asenizacyjnego. Jakie są tańsze i mniej skomplikowane sposoby na czyste szambo? 

Przydomowa kanalizacja – jak o nią dbać?

Z jednej strony przydomowa kanalizacja sprawia, że nieruchomość staje się bardziej niezależna. Z drugiej jednak strony wymaga to dodatkowej aktywności i właściwego zaplanowania konserwacji tak, aby system mógł służyć poprawnie na dłużej.

Będąc posiadaczem przydomowej oczyszczalni, warto wiedzieć, że proces filtracji i przetwarzania ścieków odbywa się za pomocą rozkładu tlenowego i beztlenowego, a także za pomocą filtrów. Dzięki naturalnym procesom część materii i cieczy wraca do formy wodnej, która jest odprowadzana do okolicznych gruntów. Druga część, która nie uległa rozkładowi, pozostaje w zbiorniku na dłużej. Proces konserwacji oraz dodatkowych zabiegów oczyszczania szamba odnosi się właśnie do filtrów oraz zbiornika, w którym znajduje się materia połowicznie przetworzona lub nieprzetworzona. 

Tabletki Eco Tabs – regularne czyszczenie kanalizacji

Na budowę przydomowego szamba decydują się osoby zdające sobie sprawę z tego jak ważne w obecnych czasach są ekologiczne rozwiązania. Można zadbać o środowisko nie tylko dzięki samej instalacji systemu przydomowej kanalizacji, ale także poprzez wybór właściwych metod oczyszczania i konserwacji szamba.

Tabletki Eco Tabs to połączenie naturalnie występujących bakterii oraz wykorzystanie metody tlenowej. Używa się ich nie tylko w celu oczyszczenia szamba ale także w celu przywrócenia czystości zbiorników wodnych: stawów czy też sadzawek. Bakterie “zjadają” zanieczyszczenia a procesy tlenowe eliminują brzydki zapach – dzięki czemu nie jest potrzebny serwis wozu asenizacyjnego.

Jak w przypadku każdego czyszczenia – najlepsze wyniki przynoszą regularne działania. Dlatego też zaleca się wysypywanie tabletek lub proszku Eco Tabs raz na 6 tygodni. W ten sposób odkładające się nieczystości nie będą mogły kumulować się na długo. Jest to rozwiązanie stosowane także w większych przemysłowych zakładach oczyszczania ścieków.

Zalety Eco Tabs

Badania prowadzone na jednej z polskich oczyszczalni ścieków potwierdziły skuteczność działania tabletek także w systemie przemysłowym. Odnotowano znaczne obniżenie poziomu amoniaku, redukcję osadu, przyspieszenie procesu przepompowania ścieków. Z wyjątkowo skutecznym działaniem tabletek wiąże się także ograniczenie zużycia chemikaliów, zapobieganie zatorów i gnicia kumulującej się materii. Co najważniejsze – dzięki regularnemu stosowaniu tego preparatu znacznie obniża się koszta eksploatacyjne, a także przedłuża się zdolność funkcjonowania pompy przydomowego szamba.

Produkty Eco Tabs możesz zamówić na Danu Bay tutaj. Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania na temat funkcjonowania tych naturalnych środków lub zastanawiasz się, który z pakietów będzie odpowiedni dla Twojego gospodarstwa domowego.

Zapraszamy do sklepu!
Zespół Danu Bay